تبلیغات
T A Y M A Z - به این میگن قهرمانه زیستن !!
T A Y M A Z

همه مون ازش عبور می كنیم . گاهی همواره و گاهی پر از سنگلاخ . گاهی سرعت می گیریم و گاهی حتی عادی هم نمی تونیم راه بریم . گاهی توی پیچ و خمهای اون ، راه رو گم می كنیم . نیاز به راهنمایی داریم كه تو دستاش نقشه باشه ؛ یه نقشه ای كه با اون راه عبورمون رو پیدا كنیم .

گاهی مسیر رفته رو برمی گردیم ، چرا كه توش در جست و جوی یه گم كرده ایم اما تنها چیزی كه تو این بازگشت نصیبمون می شه اینه كه زمان رو از دست می دیم . توی عبور از این جاده باید یه چیز رو به خاطر داشته باشیم و اون اینه كه هر چیزی رو از دست دادیم ، به دنبالش به عقب برنگردبم ؛ بریم جلو . اون گمشده ما یه جایی جلوتر توی این جاده منتظر ماست تا بریم و پیداش كنیم .

 

توی این جاده ، مسافرای دیگه ای هم وجود دارن . این مسافرا بدون حكمت با ما همسفر نشدن . سفر با بعضی از اونها به ما یاد می ده كه تو این جاده راهزن هم هست ، نباید به همه اعتماد كرد . باید محتاط بود . بعضی از این مسافرا شریك دزد و رفیق قافله اند . اما همسفر بودن با بعضی های دیگه بهمون انرژی میده تا بقیه راه رو رو طی كنیم . گاهی اوقات یه همسفر خوب ، عشق سفر و ادامه سفر رو توی وجودمون زنده می كنه . گاهی اوقات به یه همسفر اینقدر خو می گیریم كه حضور اون می شه حس بودن ما . با این همسفر یه عهدی می بندیم ؛ اینكه تا آخر آخر این جاده با هم باشیم . توی پیچ و خمهای این جاده دست همدیگرو محكم بگیریم تا یه وقت همدیگرو گم نكنیم . اما گاهی وقتا خوب كه به همسفرا نگاه میكنم ، میبینم بعضی ها عهدشون رو فراموش می كنن . هنوز به نیمه جاده نرسیدن ، از با هم سفر كردن خسته می شن .دلم می گیره وقتی اینا رو می بینم به خودم قول می دم هیچ موقع هیچ كاری نكنم كه آدما از بودن با من خسته بشن . از اینكه منو به عنوان همسفر انتخاب كردن ، پشیمون بشن و ... .

بعضی از همسفرامون هم كاری به كارمون ندارن . انگار توی یه جاده دیگه حركت می كنن .اما حتی گاهی این همسفرایی كه نمی شناسیمشون ، می تونن توی جاده ، مسیر حركتمون رو عوض كنن همه چی بستگی به خودمون داره می تونیم توی این جاده تو یه لحظه تصمیمی بگیریم كه مسیر حركتمون رو عوض كنه . این تصمیم هر چند تو یه لحظه گرفته می شه اما می تونه حركتمون رو توی جاده تحت تاثیر قرار بده . می تونی با این تصمیم یه سفر خوب و خدای ناكرده یه سفر بدی رو رقم بزنی . اگر مثلا تو در انتخاب همسفرت اشتباه كنی ، اگه نتونی گرگ رو تو لباس میش تشخیص بدی و ... اون وقت دیگه سفر خوبی نخواهی داشت . اون موقع است كه شبا وقتی داری توی این جاده استراحت می كنی ، رو به آسمون میكنی و می گی : " ای كاش این سفر زودتر تموم بشه "

 

توی این جاده می تونی از گرمی هوا شكایت كنی ، می تونی از كوچیكی جاده بنالی ؛ می تونی عصبانی بشی . اما حق نداری ظالم باشی ، حق نداری بیشتر از حق خودت بخوای . نباید توی این جاده در مسیر حركت بقیه قرار بگیری تا بخوای از حق اونا استفاده كنی . مطمئن باش تو دنیا به اندازه همه آدما خوشبختی و بدبختی وجود داره . اگه خوشی یا ناخوشی نصیب یكی بشه بدون كه سهم تو دست نخورده باقی می مونه .

با همه این حرفا جاده زندگی خیلی قشنگه ، قشنگتر از اونی كه تصورش رو كنی . البته لازم نیست كه قشنگیشو با چشم ببینی كافیه حسش كنی ؛ اون وقته كه با همه توانی كه داری پاتوی جاده زندگی می ذاری و این قدم رو استوارتر برمیداری . 

به امید اینكه خاك جاده زندگیتون پر از هوای بودن باشه .

« برگرفته از ماهنامه موفقیت»


نوشته شده در شنبه 21 خرداد 1384 ساعت 10:06 ق.ظ توسط تایماز نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت